Ana Sayfa Teknoloji Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor Yerel Haberler
Merkez Bankası duyurdu! Kredi kartı faizleri indirildi
Merkez Bankası duyurdu! Kredi kartı faizleri indirildi
Dünya salgınla boğuşuyor! Vaka sayısı 600 bini geçti
Dünya salgınla boğuşuyor! Vaka sayısı 600 bini geçti
Fatih Terim'in erken davranması Cimbom'da facianın önüne geçmiş
Fatih Terim'in erken davranması Cimbom'da facianın önüne geçmiş
Cezaevlerinde alınan koronavirüs tedbir süresi uzatıldı
Cezaevlerinde alınan koronavirüs tedbir süresi uzatıldı
Başkan Erdoğan talimatı verdi! Tüm illerde İl idare ve pandemi kurulları toplanıyor
Başkan Erdoğan talimatı verdi! Tüm illerde İl idare ve pandemi kurulları toplanıyor
HABERLER>GÜNDEM
14 Ekim 2018 Pazar - 08:44

Bakan Soylu'dan 8 şehit için talimat: 'Arkadaşlarımızın intikamını çok acı alacaksınız'

Batman’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 4 Ekim’deki hain terör saldırısında 8 şehit veren İl Jandarma Komutanlığındaki askerlerle kahvaltı yapıp, olay yerinde incelemelerde bulundu.

Bakan Soylu dan 8 şehit için talimat:  Arkadaşlarımızın intikamını çok acı alacaksınız

Batman'a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 4 Ekim'deki hain terör saldırısında 8 şehit veren İl Jandarma Komutanlığındaki askerlerle kahvaltı yapıp, olay yerinde incelemelerde bulundu. Soylu, terör örgütünün tarihinin en ağır sonuçlarıyla karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek, askerlere, "Şehit edilen arkadaşlarımızın intikamını çok acı alacaksınız" talimatını verdi. Bakan Soylu, 8 şehit için taziye mesajı yayımlayan ABD'ye, "Biz bunlara timsah gözyaşları diyoruz. Amerika, aymaz bir şekilde terör örgütünü destekliyor" sözleriyle tepki gösterdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir dizi ziyaret ve incelemede bulunmak amacıyla sabah saatlerinde Batman'a geldi. İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Soylu, burada görevli askerlerle kahvaltı yaptı. Bakan Soylu'ya, Vali Ahmet Deniz, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Halis Zafer Koç, Batman Garnizon Komutanı Tuğgeneral Coşkun Uçarcılar, Batman Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ve Mardin Emniyet Müdürü Hasan Onar eşlik etti.

"Terör örgütünü ilk kez böyle yakaladık" 

Bakan Soylu, kahvaltıda askerlere hitaben yaptığı konuşmada, teröre karşı büyük bir mücadele verildiğine dikkat çekti. Bugün şehirlerin huzur içerisinde olmasının nedeninin güvenlik güçleri olduğunu vurgulayan Soylu, "Dağlarda, kırsalda terör örgütüne aman vermeyen bir mücadele ortaya koyuyoruz ve bu mücadeleyi sizler gerçekleştirdiğiniz için de hem milletimizin desteği hem de milletimizin duası sizlerle birlikte olsun. Terör örgütü tarihinin en ağır sonuçları ile karşı karşıyadır. Allah'a şükürler olsun devletimizle, siyasetimizle, yöneticilerimizle, terör örgütünün kökünü kazımaya bitirmeye yönelik güçlü bir irade söz konusudur. Bu hem sahaya yansıyor hem de mücadelemize elbette ki yansıyor. Cumhurbaşkanımızdan uzman çavuşumuza kadar, erbaşlarımıza kadar hiçbir arkadaşımız gözünü budaktan sakınmasın. Terör örgütünü ilk kez böyle yakaladık. Bir taraftan finansal kaynaklarını kestik, belediyelerden hem insan kaynağı temin ediyordu hem para hem de lojistik temin ediyordu. Bunu kestik hep beraber ve hem şehirde yaptığımız operasyonlar hem kırsalda yaptığımız operasyonları buradaki kahraman evlatlarımız, milletimizin evlat diye baktığı sizler hiçbir şeyden çekinmeden binlerce metrede kar da olsa, güneş de olsa, yağmur da olsa terör örgütünü peşinden gidiyor. Allah'a şükürler olsun büyük bir mücadele ama neticesini alabildiğimiz bir netice. Dün İzmir'de de söyledim Türkiye genelinde 750'ye kadar düşmüş" dedi.

"ABD'nin taziye mesajını samimi bulmuyoruz" 

Sınır ötesine operasyonlar yapıldığını anımsatan Bakan Soylu, "Sınırımıza sızmak isteyenlere, ülkemize gelmek isteyenlere aslında öncü bir karşılama yapıyoruz. Sadece burada değil, Avrupa'da ve dünyada desteklendikleri yerlerde de takip ediyoruz. Tabi Amerika aymaz bir şekilde terör örgütünü destekliyor. PYD'ye, PKK'ya lojistik, mühimmat, tır, bilgi, teknoloji elinden geldiğince yığmaya çalışıyor. Bunu biliyoruz. Ama bunu da mağlup etmeyi, yenmeyi, onların da o acıyı beraber iş birliği yaptıkları, PYD'ye, PKK'ya vermek çok net bir şekilde söylüyorum bizim işimizin onurunun daha da yükselmesidir. Kimseye boyun eğecek durumda değiliz. Burada arkadaşlarımız şehit oldu. Güya Amerika Büyükelçiliği bir taziye mesajı yayınladı. Biz bunlara timsah gözyaşları diyoruz. Hiçbir şekilde buna inanmayız, samimi bulmayız ve doğru bulmayız. Çünkü bir taraftan füzeleri göndereceksiniz, diğer taraftan antitankları mayınları göndereceksiniz, en kapsamlı silahları göndereceksiniz. Ondan sonra da bir taziye mesajı yayınlayacaksınız. Timsahın gözyaşları. İnanmayız, itibar etmeyiz. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesmek zorundayız. Acırsak acınacak duruma düşeriz, bu kadar açık ve net" diye konuştu.

"Şehitlerin intikamını teker teker alıyoruz" 

Terörle mücadele yolunda gazi ve şehit olmanın da olduğuna işaret eden Bakan Soylu, şunları kaydetti:
"Buna hepimiz hazırız. 3 gün önce gazi arkadaşlarımızı ziyaret ettim. Bizim Batman'daki kardeşimizin ailesiyle beraber diğer gazilerimizi ziyaret ettim. Her biri sizin yanınızda olmak istiyor. Gözlerinde en ufak bir tereddüt, endişe, acaba sorusu yok. Bu memleket bizim memleketimiz, özgürlüğümüzü hissettiğimiz, hürriyetimizi hissettiğimiz ve bayrağımızı, milletimizin asaletini hissettiğimiz bizim memleketimiz. Bu büyük mücadelede sizler tekrar altını çizerek söylüyorum gözünüzü budaktan sakın ama sakınmıyorsunuz. Büyük bir talimden geçiyorsunuz. Bitirilemez denilen, yok edilemez denilen, tüketilemez denilen bir terör örgütünü tasfiye etme konusunda bütün dünyada ders görmüştür. Dün bu toprakları temiz bırakabilmemiz için kendini feda eden arkadaşlarımızın ortaya koymuş olduğu iradeyi de aynı şekilde ifade etmektedir. Bizden önce yaşayan neslin ve bu arkadaşlarımızın gördüklerini ve bu ülkenin icra etmeye çalıştıklarını, biz bizden sonraki neslin bir daha görmesini, yaşamasını, çekmesini istemiyoruz. Kahraman bir şekilde ortaya koyduğunuz iradeye bütün Türkiye şapka çıkarmaktadır. Dağlarda bir tek terörist bırakmayacaksınız. Gereği neyse yapacaksınız ve siz bu arkadaşlarınızın intikamını çok acı alacaksınız. Bütün millet hepimiz bunu bekliyoruz. Bedeli ne olursa olsun ve ne şekilde olursa olsun. Özellikle son yıllarda yapılan operasyonlarda geçmiş yıllarda şehit edilen arkadaşlarımızın intikamını teker teker alıyoruz."

"Sesleri titrek ve korkarak çıkıyor" 

En son Şırnak Gabar'da şehitlerin intikamının acı bir şekilde alındığını vurgulayan Soylu, şunları söyledi:
"Bu tip olaylar bize geri adım attırmaz tam tersine irademizi çelikleştirir. İrademiz en üst noktadadır. Bu iradeyi hep birlikte ortaya koyarak devletimizin huzurunu birliğini sağlayacağız. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bölündüler, parçalandılar, ikili, üçlü gruplara dağıldılar. Telsiz konuşmalarında sesleri titrek ve korkarak çıkıyor. Her türlü hainlikleri ortada. Yöremizdeki, bölgemizdeki insanlarımızın huzurunu, birliğini beraberliğini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Hepinizin dağların en tepelerine çıkıp, ‘Artık sonunuz geldi hayvanlar' diye haykırmanızı istiyoruz. Bütün dünyaya arkalarında kim olursa olsun, ister Amerika olsun, ister başkaları olsun nasıl sonlarının geldiğin hep birlikte gösterme iradesi bu aziz milletimizin en önemli şaheseri olacaktır."

"Her tarafta bizim borumuz ötüyor" 

4 Ekim'deki terör saldırısından bu yana hemen her gün kente gelmeyi istediğini anlatan Bakan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"Gelmesem içimde bir dert olacaktı. Çelik gibi kuvvetli ve bu işin, bu arkadaşlarımızın kanını yerde bırakmayacak adımları ve ortaya koyacağınız sonuçları en kısa zamanda bekliyoruz. Allah'ım sizleri muhafaza etsin. Ailelerinize, annelerinize, babalarınıza, eşlerinize, çocuklarınıza her birinize ayrı ayrı selamlarımızı iletiyoruz. İnanıyorum ki Türkiye'de bu işi temizleyen kahramanlar sizlersiniz ve sizler olacaksınız. Biz Müslümanız ve bizim için asıl olanın öteki dünya olduğunu attığımız her adımda, aldığımız her nefeste hem hissediyor hem de biliyoruz. Şehitlerimizin de şu anda bizimle beraber olduğunu biliyoruz. İnancımız, dinimiz, örfümüz, adetimiz, geleneğimiz hep birlikteyiz. Bizimle beraber olmayan arkadaşlarımıza mahcup olmamamız için, ‘Vatana canımız feda' diyen annelerimize ve babalarımıza mahcup olmamaktır bizim temel sorumluluğumuz. Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. Allah sizden razı olsun. Başınızı ezan okunan minarelerin gökle bulaşan dikliği kadar dik tutun. Merak etmeyin bu meselede sonuç bizimdir. Çoğu gitti azı kaldı. Afrin'den Cerablus'a kadar, Azez'e kadar, Kato'dan Gabar'a kadar, Cudi'ye kadar, Pülümür'e kadar, Kutu Deresine kadar, Tendürek'e kadar, Ağrı'ya kadar her tarafta bizim borumuz ötüyor. Çelik irademizi aynı şekilde devam ettireceğiz ve gelecek nesillere bu ülkenin, bu medeniyetin ve bu insanlığın beklediği gibi çok güzel bir ülke, huzurlu bir ülke bırakacağız. Allah bizi milletimize, tarihimize ve şehitlerimize mahcup etmesin."
Bakan Soylu, kahvaltının ardından beraberindekilerle birlikte, 8 askerin şehit düştüğü Gercüş ile Dargeçit ilçeleri arasında bulunan Altınoluk köyü kırsalına gelerek, incelemelerde bulundu. Soylu, daha sonra ise, bir dizi programa katılmak amacıyla Diyarbakır'a hareket etti.

 
Dışişleri Afganistan'daki terör saldırısını kınadı
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'İş Bankası hissesi Meclise gelecek, MHP de buna destek verecek'
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Erdoğan Orgeneral Hulusi Akar Camii'ni açtı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar adına ...
Suudi Arabistan Konsolosluğunda hareketlilik
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, evlilik işlemleri için gittiği ve bir ...
Erol Olçok'un eşinden darbecilere: Pişmanım deselerdi ben hakkımı helal ederdim
15 Temmuz gecesi eşi Erol ve oğlu Abdullah Tayyip’i şehit veren Nihal ...
 
Boyu 2 metre olan genç kızın dramı
Erzurum’da yaşayan akromegali hastası Serap Demir, iddiasına göre, boyunun ...
Sokakta kalp krizi geçiren Gürcü çay işçisi hayatını kaybetti
Rize'nin Pazar ilçesinde sabah saatlerinde sokak ortasında kalp krizi ...
70'lik dededen insanlık dersi
İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Salih dede, yolda yaralı bir leylek buldu.
 
Barış yüzsüzüne geçit yok
Yılbaşından sonra inşa ettikleri yapıları daha önce yapılmış gibi göstererek ...
Polisin son anda kurtardığı çocuk gelinin ifadesi şok etti
Adana'da polisin düğün basıp kurtardığı 16 yaşındaki çocuk gelinin aileden ...
Savaştan kaçtığı Türkiye'ye valizlerin arasında geldi
Suriye'de yaşanan iç savaş sebebiyle Türkiye'ye sığınan 85 yaşındaki kadın, ...
 
ANKARA
YAZARLAR
Erkan Zorlu
Erkan Zorlu
Hem eylem yapacaksın hem de beni besle diyeceksin
Markar Esayan
Markar Esayan
Allah ıslah etsin…
Vedat Bilgin
Vedat Bilgin
Sağlık çalışanları
Münir SAATCİ
Münir SAATCİ
Şu ortamdaki en efsunkar, en etkileyici kavramlar
Ardan Zentürk
Ardan Zentürk
ABD'deki o “virüs tatbikatı”, neyin hazırlığıydı?
Mehmet Metiner
Mehmet Metiner
Sosyal ve siyasal izolasyon...
TWITTER'DA ANKARA GAZETESİ
FACEBOOK'TA ANKARA GAZETESİ
ANKARA GAZETESİ
ÇOK OKUNANLAR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Türkiye'nin aktif dış politikasını nasıl buluyorsunuz?

Doğru Buluyorum
Yanlış Buluyorum
Fikrim Yok

Sonuçları göster Anket arşivi
ARŞİV
Ana Sayfa Teknoloji Gündem Siyaset Ekonomi Asayiş Eğitim-Bilim Kültür-Sanat Sağlık-Yaşam Dünya Spor
KünyeHakkımızda KünyeKünye İletişimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter Google+Google+ RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri